1.760.000 Ft gyűlt össze az első ÉLŐ ADÁS elnevezésű közösségi adományozási estünkön, három, előzetesen kiválasztott ferencvárosi projekt javára. A RomaKép Műhely 525.000Ft-ot, a KÉK Kerthatár Közösségi Kert Program 515.000Ft-ot és a Zöld Kakas Inkubátor program 720.000Ft-ot kapott támogatásként az est több mint 70 vendégétől.
A Ferencvárosi Közösségi Alapítvány izgalmas adaptációs kísérletében, melynek keretében egy a világon már sok helyen sikerrel kipróbált adománygyűjtő est ferencvárosi adaptációját rendeztük meg, 3 kiválasztott kerületi civil ügy javára gyűjtöttünk. Több mint 70 adományozó vendégünk, közösen, 1.760.000 forintot ajánlott fel nekik.
Nagy és közös sikerként könyvelhetjük el azt is, hogy milyen sokan mozdultak meg három jó kerületi ügyért, hogy személyes jelenlétükkel és/vagy támogatásukkal járultak hozzá a hazai közösségi adományozás népszerűsítéséhez!
A Romakép Műhely egy rendhagyó tanulási és oktatási forma, amely immár hatodik éve működik a DocuArt Moziban. Az ELTE Média Tanszék kurzusaként és közösségi filmklubként, diákok bevonására, aktív részvételére alapozza a műhelymunkát. Egyfajta “kulturális ellenállásként” szeretnék elérni azt, hogy a romákat érintő fontos társadalmi kérdések bemutatásánál minél többen utasítsák el a túlzottan legegyszerűsítő, stigmatizáló, sztereotíp ábrázolásmódot, amellyel gyakran találkozunk a médiában.
525 .000Ft-ot ajánlottak fel nekik vendégeink, a támogatásból kommunikációs anyagokat készítenek és kedvcsináló workshopokat fognak tartani a know-how íránt érdeklődő intézményekben.
A Kortárs Építészeti Központ célja, hogy a nagyközönség felé közvetítse az építészet, városfejlesztés és környezetalakítás kortárs kérdéseit és válaszait. A Közösségi Kert Program keretében ezúttal a közösségi tér fejlesztésének és a 2016 tavaszától kísérleti jelleggel kialakítandó, fenntartható és környezetkímélő városi módszereknek szeretnének teret adni.
Első lépésként két komposzt WC-re, majd a biogáz felhasználását lehetővé tevő fejlesztésre gyűjtöttek. 515.000Ft jött össze az ő javukra.
A Zöld Kakas Líceum egy olyan hely, ahova olyan diákok járnak, akik más középiskolákban nem találták a helyüket, holott nincsenek híján a tehetségnek. Inkubációs programjának célja a 14 évesnél idősebb, un. “zűrös helyzetű” fiatalok számára olyan (esetenként vállalkozási) tevékenységek támogatása, melyek megalapozhatják számukra egy sikeres karrier indítását.
A javukra felajánlott 720.000Ft- ból az Inkubátor program mentorainak munkájának díjazását és aprogram anyag- és eszközigényének fedezete lett biztosítva 12-14 diák számára.
A bemutatkozó szervezetek felé, természetbeni támogatásként az alábbi felajánlások születtek: egy fiatal mentorálása, vendégdiákok fogadása, 5000 bambusz, munkalehetőség/szakmai gyakorlat, 100 óra önkéntes munka, fordítás, szalonja bármelyik program számára nyitott, teret ad mentorálásra, egyéb vállalkozási segítség…
- Costes Étterem, valamint
- Concerto Budapest
- The Funding Network
valamint:
- Borháló
- Játékszín,
- Jutkavirág
- Kék Pont Alapítvány
- Közös Alapon
- Medence Csoport
- Nándori Cukrászda
- Veranda Étterem
A rendezvény szervezésében önkénteseink voltak:
- Balogh Réka, grafikus
- Dávid Ferenc
- Gross András Soma, technika
- Kardos Dia, fodrász
- Komlósi Orsolya, pitch-tréner
- Mile Zsolt, fotós
- Pinczés Bálint, tolmács
- Polyacskó Orsolya, fordító
- A Sütiflotta® csapatából
- Gebei-Szaplonczai Réka,
- Földvárszki Szimonetta,
- Sajtos Magdi,
- Velenczei Ágnes,
- Virágh Orsi
Közösségi szolgálatos diák-segítőink voltak:
- Deák Malvin
- Ferenczi Zsófi,
- Hargitai Emma,
- Tóth Zsófia Réka,
- Parkánszki Gáspár
- Rátki Annamária
Köszönjük továbbá a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány kurátorainak és tiszteletbeli kurátorainak rendíthetetlen kitartását és lelkes munkáját. Enélkül nem jöhetett volna létre az Élő Adás!
Mindenkinek köszönjük a támogatást, a bizalmat és az együttműködést!Jövőre, veletek, ugyanitt!