Újra megszólal a Rádió Ráday!

​Újra megszólal Belső-Ferencváros lokális hangulatú civil netrádiója, a Rádió Ráday! stream.tilos.hu/radioraday

Várunk mindenkit, aki kötődik a Ferencvároshoz és érdekli Belső-Ferencváros sorsa, élete, jövője!
Beszélgessünk együtt arról, hogy milyen negyedet szeretnénk magunknak! Pop-up rádió stúdiónk ezúttal a Nagycsarnokban lesz felállítva, adásunkat ismét a Tilos Rádió támogatja.

Tavasszal már volt egy olyan sikeres programunk, a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány Belső-Ferencváros Alapjának adománygyűjtő rendezvénye kapcsán, amikor elindítottuk ezt a kísérletet, azzal a céllal, hogy teremtsünk magunknak egy igazi civil, közösségi diskurzus teret! Az első adásunk visszhallgatható itt!

Október 15-én, szombaton reggel 9 és 13 óra között folytatjuk ezt a műsort, majd később hagyománnyá szeretnénk tenni azt, hogy pár havonta, egy-egy helyszínről megszólaljon adásunk. Az a tervünk, hogy számos kerületi kulturális szereplőt, oktatási szakembert, helyi vállalkozót, itt élő külföldit és diákot, civil lakókat megszólaltatva beszélgessünk majd arról, hogy milyen Belső-Ferencvárost szeretnénk magunknak! Azon túl, hogy szeretnénk bemutatni, ki, mivel színesíti a negyed életét, kit , milyen kérdések foglalkoztatnak éppen, ki, mennyire érzi fontosnak a helyi beágyazottságát, mit szeret a negyedben és mit szeretne fejleszteni, az is szándékunk, hogy a begyűjtött tapasztalatok alapján döntsünk a Belső​-​Ferencváros Alapunkban összegyűlt 1 millió Ft adomány felhasználásáról, vagyis hogy milyen civil kezdeményezéseket támogassunk e összegből.

Meghívott vendégeink listája folyamatosan bővül
Akik már biztosak:

Donáth – Müller Viktória- Nagycsarnok Market, Budapest képviselője
Gyurákovics Andrea- helyi önkormányzati képviselő
Szabó Franciska, igazgató, rajztanár-festőművész, Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola
Pataki György, Budapesti Corvinus Egyetem, Science Shop
Gerhardt Krisztina – Iparművészeti Múzeum
Varga Judit – Kitchen Budapest
Hagymási László – Butter Brothers
Hans van Vliet – Jedermann Kávézó
Böröcz László – 2B Galéria
Dervadelin Zoltán- Ferencvárosi Gémklub
Orbán György – Ráday Utca – Programok és Fesztiválok
Pataki Krisztina Dóra – Pro Jugendstil Art Foundation

AZ adás alatt hívható telefonszámunk, ahol a kérdéseket és a hozzászólásokat fogadjuk:

+36 70 3979999. Az esemény facebook oldal itt olvasható.

Stábunk tagjai:

Barna Era – FKA igazgató, szerkesztő-műsorvezető
Dávid Ferenc- önkéntes, Tilosos műsorvezető, Ráday utcai lakos
Krumpli Béla – önkéntes, fotós, blogger
Scsaurszki Tamás – kurátor, szerkesztő
Kovács Edit – kurátor, telefonos
Benedek Gabi – kurátor, vendégfogadó

A Ferencvárosi Közösségi Alapítvány egy kerületi szinten adománygyűjtő, támogatásosztó és közösségerősítő feladatokat ellátó, független helyi civil szervezet. 2011 vége óta működünk és policynk fontos része, hogy sem önkormányzattól, sem államtól nem kérünk támogatást.