“Engem a futball mentett meg a természetesnek nevezhető kiközösítéstől.”

“Visszagondolva, az általánosban engem a futball mentett meg a természetesnek nevezhető kiközösítéstől. A foci lehetett a normalitásom maszkja, az osztálycsapat oszlopos tagját tekintették a valóságos énemnek, és azt  a kellemetlen mindentudóskát afféle félreértésnek. Megbocsátották, hogy szorgalmasan tanulok,hogy osztályelső vagyok, és nem vagyok kisdobos, és még hittanra is be vagyok íratva , noha avval rontok valamiféle statisztikát. Ebből én nem érzékeltem semmit, csupán fociztam. “– írja Eszterházy Péter, az “Utazás a tizenhatos mélyére” c. könyvében.

Hát kell ennél jobb ajánló?

Április 14-én szombaton  kerül  megrendezésre a II. Ferencvárosi “Aput  a Kapuba” Kupa”, a Ferencvárosi Közösségi  Alapítvány saját szervezésű rendezvénye, ahol általános iskolás csapatok nyerhetnek pénzbeli és egyéb támogatást közösségeiknek. A programmal  közvetve a helyi adományozás népszerűsítése is a célunk. További részletek az eseményről itt.