Sikerült összegyűjtenünk az 1 millió Ft-ot és megszólalt a Rádió Ráday!

Örömmel számolunk be arról, hogy a három hete elindított Belső-Ferencváros Nap kampányunk, május 7-én szombaton sikeresen  lezárult. Jelenleg még zajlanak az utómunkálatok, de már tudjuk, hogy célunkat elértük. A kampánnyal az volt a célunk, hogy az Alapban addig összegyűlt ​támogatást kiegészítsük 343 ezer Ft-tal, ami ahhoz az 1 millió Ft-hoz hiányzott, amiből – alapítványi policynk értelmében – már a Belső-Ferencváros Alap támogatást oszthat helyi, közösségi civil programok javára. A kampány során ​376 ezer​ Ft- ot gyűjtöttünk.
Köszönjük a támogatásokat, sokak személyes részvételét,  az eseményről szóló megosztásokat, és népszerűsítésüket egyaránt!
Mi történt a kampányban?
BELSŐ-FERENCVÁROS NAP

Két adomány-sétát szerveztünk, amelynek résztvevői 3000Ft/fő támogatással járultak hozzá sikerünkhöz. Mind a Nagycsarnok Backstage,mind az Iparművészeti Múzeum egér-és madártávlatból  elnevezésű sétáink nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban zajlottak le és  igen jó visszajelzéseket kaptak. Együttműködő partnereink segítségével különleges és színvonalas programot tudtunk adni a jelentkezőknek. Ezúton is köszönjük Gönczi Ambrus, a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény vezetőjének és a Nagycsarnok munkatársainak együttműködését, illetve az Iparművészeti Múzeum és munkatársuk Gerhardt Krisztina természetbeni támogatását.

Az adomány- liciten 112 ezer Ft gyűlt össze, és további, összesen 110 ezer Ft-tal támogatták az alapot Gordon Cross és Nagy Kati  Brit-Magyar Befektetési Bt., Paola Grenier a Ráday Tanácsadó Kft. nevében és Benedek Gabriella kuratóriumi elnökünk.

Hangot kapott​ a Ráday utca!

Május 7-én szombaton, 3 és 6 óra között először jelentkezett​ a Radio Ráday, Belső-Ferencváros lakóinak lokális hangulatú, civil netrádiója.

Az élő adást egy pop-up rádióstúdióból, Ráday utca 8. szám alatti Púder Bárszínházból sugároztuk.​

​ ​Köszönjük a Tilos Rádió ​támogatását is!

Az alábbi linken  visszahallgatható az egész műsor, 4 részben:

radio_popup_2

A Belső-Ferencváros facebook esemény oldalának hírei itt ​voltak ​követhetők.

A sétákat és az Adomány-Licitet több más blog is  ajánlotta, többek között az igen népszerű Egy nap a városban blog, a Hentesnél evők baráti köre és a Dining Guide gasztro-szakmai blog. Néhány példa sajtó megjelenésekre is:

​cikk jelent meg rólunk ​a Vasárnapi Hírekben, a Népszabadság május 3-i Jótett mellékletében  megjelentünk az Ittlakunk .hu kerületi oldalán, saz Origo Bp- hírei közt.

Civil oldalakra is eljuttattuk a hírt, a NIOK hírein, és a civil hírügynökségen keresztül.

A Belső – Ferencváros Nap támogatói voltak:

Bényei István

​Benedek Gabriella​

Birs Bistro

Paola Grenier, Ráday Tanácsadó Kft.

Manga Cowboy

Miszori István

​Nagy Katalin és Gordon Cross, Brit-Magyar Befektetési Bt.

Nándori László, Nándori Cukrászda

Púder Bárszínház és Galéria

Scsaurszki Tamás

A Belső-Ferencváros Nap kampánycsapatának tagjai voltak:

• Dávid Ferenc, alias „Kegytárgyas Feri”, önkéntes, Ráday utcai lakos, közösségi -és pop-up rádiós;
  • Krumpli Béla, fotós, blogger, FKA önkéntes;
  • Barna Erika, FKA igazgató,​kurátor​;
  • Lucza Flóra, munkatárs, FKA;
  • Scsaurszki Tamás FKA alapító​,​kurátor;

Valami elkezdődött a Belső-Ferencvárosban…:)

Munkánkat folytatjuk, köszönjük, ha a jövőben is figyelemmel kísérik!

Az FKA kurátorai