Mi lehet ma a közösségi alapítványok hívószava? Válaszok külföldről.

“Hogyan lehet a demokráciát helyi szinten értelmezni és művelni? Ez volt számomra az egyik nagy kérdés a 90-es évek közepén a Meciar-vezette Szlovákiában. Erre adott rendszerszintű választ a közösségi alapítványi koncepció, ami akkor nagyon megfogott – kezdte érzékeny hozzászólását Boris Strecansky. A közösségi alapítványokról szóló közbeszéd akkor arról szólt, hogy miként élhetnének jobban az emberek az újfajta civil szervezetek segítségével.”

Krakkóban jártunk a múlt héten, a Közös Alapon országos program támogatásával, hogy lássuk milyen tapasztalataik vannak a műfaj bölényeinek, a visegrádi országok hasonló szervezeteinek. Azon túl, hogy nagyon  jól éreztük magunkat, sok inspirációval jöttünk haza!

Ezen a  linken a Közös Alapon beszámolójának első része olvasható.

Beszámolójuk  második része pedig  itt érhető el.