PÁLYÁZAT KÖZTEREKRŐL civileknek

“NEM TÉRKÉP E TÁJ”

Pályázati Felhívás

A Ferencvárosi Közösségi Alapítvány Ferencvárosi Közterek Alapja pályázatot hirdet

A Ferencvárosi Közterek Alap átfogó célja a kerületi nyitott és fedett, az igazi és virtuális közterek valódi közösségi terekké változtatása, amelyek képesek a kerületben élők-dolgozók közös dolgait/identitását megragadni és kifejezni, közös szükségleteit és vágyait megjeleníteni és kielégíteni azért, hogy erősebb és összetartóbb közösséggé váljunk.  Ezért olyan civil programokat támogatunk, amelyek ízelítőt adnak abból, hogy miképp alakíthatóak a közterek széppé, érdekessé, szerethetővé, vidámmá, hasznossá, értékessé.

Elsősorban (de nem kizárólag) olyan pályázatokat várunk, amelyek

–     úgy formálják a lakosság szemléletét, hogy az emberek magukénak érezzék a köztereket, mintha az lakásuk előtere lenne;

–     megjelenítik a közterekkel kapcsolatos megoldandó kerületi problémákat;

–     a kerületben újszerű módon változtatják meg egy-egy köztér arculatát (pl. tűzfal befestése) vagy funkcióját;

–     helyi sajátosságokra, szokásokra, kezdeményezésekre épülő rendezvényeket, ünnepeket szerveznek;

–     köztéri rendezvényeken keresztül népszerűsítik a környezettudatos magatartást, az egészséges életmódot, az önkéntességet, a jótékonykodást;

–     a kerülethez kötődő virtuális tereket a kerületi közösségi élet színterévé változtatják.

Bármilyen kerületi civil szervezet és be nem jegyzett csoport pályázhat. Megkülönböztetett figyelmet szentelünk azon tervek finanszírozásának, amelyek az állampolgári-közösségi aktivitásra építenek, újszerű vagy máshol nem támogatott módon foglalkoznak egy-egy témával.

A pályázaton elosztható összeg 1 076 000 forint. A pályázatokról a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány kuratóriuma dönt.

Pályázatok beadásának határideje 2015. március 20.

A részletes pályázati felhívás letölthető innen.

A pályázati űrlap elérhető itt.

Az érdeklődők mihamarabb látogassanak el a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány honlapjára vagyFacebook-oldalára, illetve keressék Fleischer Juditot  (tel.: 70/317-1849, email: [email protected]) vagy Scsaurszki Tamást (tel.: 20/243-8491, email: [email protected]).

A Ferencvárosi Közösségi Alapítványt magánszemélyek hozták létre azért, hogy adománygyűjtő, támogatásosztó és közösségfejlesztő tevékenységével emelje az itt élők-dolgozók életminőségét, hozzájáruljon Ferencváros fejlődéséhez és erősítse a kerületi közösségeket. Az alapítvány politikai pártoktól és az önkormányzattól függetlenül működik.

Ennek apropójaként, és hogy ezzel is motiváljuk a köztér-diskurzust, új rovatot indítunk a pályázati kampány idejére, melyben mi, kurátorok, ferencvárosi és Ferencvároshoz kötődő civilek és önkéntesek osztják meg történeteiket egy-egy helyi köztér, köztéri elem vagy bútor kapcsán. Ilyen történetet bárkitől szívesen veszünk, aki kedvet érez hozzá, hogy megossza velünk írásban, max. 2500 karakterben, és/vagy fotókkal, esetleg egy rövid videóban. Várjuk őket a [email protected] , Nem térkép jeligére!

Nem térkép írások – civilektől

Korábbi pályázatainkról itt olvashatnak.