6 pont, AMIRE BÜSZKÉK VAGYUNK

1. Három legfontosabb tevékenységünk: helyi adománygyűjtés, helyi támogatásosztás és közösségfejlesztés. Minden programunk ezekre épül és soha, semmi sem születhet meg egy elefántcsonttoronyból irányítva.

2. Amire mindig emlékeztetjük magunkat:  Személyesség –  Közös felelősség  – Közösségi élmény.

3. Az általunk kiírt  pályázatok támogatásáról a kurátorok és az adományozók együtt döntenek, és a támogatóknak módjuk van megismerni az általuk támogatott projekt résztvevőit, és adományuk konkrét eredményét: így lesz  átlátható a helyi támogatásból helyi fejlesztés folyamata.

4. Nálunk a kurátorok mind aktívak és rengeteg önkéntes munkát végeznek. Örömből.

5. A kuratórium és más munkatársak, önkéntesek  közös csapatában a legkülönbözőbb korú, foglalkozású, érdeklődésű emberek gondolkoznak, terveznek és dolgoznak együtt. Nálunk a párhuzamos valóságok találkoznak.

6. Magyarországon a Ferencvárosi Közösségi Alapítvány az első közösségi alapítvány. De nagyon szeretnénk,  hogy ha  lenne még több is, ezért szorosan együttműködünk a KÖZÖS ALAPON programmal, amely a hazai közösségi alapítványok létrehozását, fejlesztését tűzte ki célul!