Duplázott a Swimathon 2017, idén több mint 16 millió Ft adomány gyűlt össze

A Swimathon olyan közösségi adománygyűjtó kampány, amelyben a résztvevők úsznak egy számukra fontos civil, ferencvárosi kötődésű ügyért,  sőt kampányolnak érte és támogatást gyűjtenek a javára. Június 18-án mintegy 140 úszó szállt vízbe, hogy vállalt távjukat teljesítsék az általuk témogatott ügyért. A legtöbbet gyűjtött projekt az Utcáról Lakásba Egyesület hajléktalan embereket segítő  Lakásügynökség – Mobilház programja lett, amelynek javára több mint 4 millió Ft-ot úszott össze a csapat.

A Swimathonon résztvevő úszók többsége civil,  olyan felnőtt vagy gyerek, néhány esetben egész család, sőt, akad az indulók közt egy 16 fős kisiskolás osztály is, akik mind egyéni kihívásokat vállaltak.  A tavalyi, 2016-os rendezvényen összegyűlt összegnek, több mint a DUPLÁJÁT, 16 307 441 forintot gyűjtöttek össze az úszók.

Részletes, projektekre lebontott összegek:

Egyéni díjazottak

Három kategóriában egyéni díjakban is részesültek az úszók:

DSCm_0701

Legfiatalabb úszók, a jövő nagy adományozói:

Benedek Lea és Frank      Martin, 6 évesek

A legmesszebbről érkezett úszó: Wendy Richardson, Global Fund for Community Foundations munkatársa. Kanadai, de jelenleg Brüsszelben dolgozik.

DSCm_0703

A legtöbbet gyűjtő úszó: DR. BODROGI ATTILA, aki az Utcáról Lakásba Egyesület Lakásügynökség-Mobilház programjáért egymaga 1.220.381 Ft-ot gyűjtött! https://2017.swimathon.hu/swimmer/dr-bodrogi-attila/

DSCm_0707

MÉG TÖBB KÉP EZEN A LINKEN: KÉPEK

VIDEÓ a Swimathon 2017-ről:

Az idei Swimathon kedvezményezett projektjei voltak:

KórházSuli – Hosszan tartó kórházi kezelésen áteső gyerekek tanulmányainak segítése

KépMás – Sérült és ép színészek közös színházi produkciója

Film School – A menekülteket a dokumentumfilm eszközeivel közelebb hozó középiskolai oktatási csomag

ARANYKAPU – Alulról szerveződő, lokális, karácsonyi közösségi vásár Budapest egyik legnagyobb lakótelepén

Lakhatást Most! – Hajléktalan emberek helyzetén segíteni akaró lakásügynökség-program

KözösALAPON – A helyi, közösségi adományozás népszerűsítése, és a cselekvés új intézményeiként létrejövő közösségi alapítványok országos ügye

FIX Pont – Közösségi programok szervezése, hogy minél több Ferencvároshoz kötődő ember tehessen a kerületért

További infók a www.swimathon.hu kampányoldalon!