SWIMATHON 2016 – Anyahajó részbeszámoló

Tisztelt Adományozók!

Alábbiakban hírt adunk a Swimathon 2016 közösségi adománygyűjtő kampányban támogatott projekt alakulásáról, a szervezettől kapott részbeszámoló alapján, melyet kuratóriumunk 2017. június 3-án elfogadott. A program megvalósítása még zajlik, következő beszámoló hírlevelünk 2017 őszén várható. A korábbi állapotról 2016 őszi hírlevelünkben tájékoztattunk, nyilvánosságra hozva akkor a tájékoztató levél tartalmát is,  amely most is elérhető honlapunkon.

Anyahajó Egyesület – Kikötőt az Anyahajónak!  projekt

Swimathon 2016 felajánlott támogatás: 1.414.808 Ft

Az Anyahajó Egyesület egy a József Attila lakótelepen megálmodott, kisgyerekes családok által használt, új, közösségi hely kialakítására gyűjtött a kampányban. Eredeti tervükben egy az önkormányzat által felajánlott helyiség felújítása, átalakítása szerepelt, amelyről azonban –  önhibájukon kívüli okokból, az elhúzódó egyeztetési folyamatot követően-  kiderült, hogy még sincs módjuk, mivel a felajánlott helyiség nem volt alkalmas a remélt célokra. Az Egyesület nem adta fel korábbi szándékát, és úgy állapodott meg a támogatást begyűjtő Ferencvárosi Közösségi Alapítvánnyal, hogy a pénz mindaddig a számlánkon marad, amíg egy új, szakmai terv nem készül el, a megváltozott körülményekhez igazodva. Az Anyahajósok folyamatosan dolgoznak a megoldáson, mely a most aktuális József Attila lakótelepi  építészeti tervpályázat kapcsán új lendületet kapott.

Részbeszámolójuk itt olvasható.