Elkülönített pénzalapok a Ferencvárosi Közösségi Alapítványon belül

A közösségi alapítvány elkülönített pénzalapokat hoz létre a közösség számára fontos ügyek támogatására, majd pályázatokat ír ki, támogatási programokat indít, és végigköveti ezeket. Az alapokhoz támogatók csatlakozhatnak, és az alapok sora bővíthető a közösség szükségletei és a támogatók szándékai szerint.

Elkülönített pénzalapok Ferencvárosért: olyan elkülönített pénzalapokat javaslunk, amelyek vagy egy adott kerületrész, vagy egy konkrét ügy támogatását célozzák a Ferencvárosban.

Szeretnénk létrehozni olyan önálló alapokat is, melyek egy-egy elkötelezett adományozó elképzeléseit valósítják meg, s az általa választott nevet viselik. A közösségi alapítvány kezeli az adományozók kisebb-nagyobb támogatási alapjait, melyeket azok egyéni elképzeléseik szerint alakítanak ki és neveznek el; az alapítvány megállapodás alapján gondoskodik ezekrôl az alapokról.

Négy támogatási pénzalap tervét dolgoztuk ki:

Alap a Ferencvárosi Közterekért

Alap a Ferencvárosi Gyerekekért